-
DATUMTITEL EN PLAATSAFST/DEELN
-
ZA 02/11Herperduin en sporen van de Maas20 kmVOLNoord-Brabant, NS Oss - NS Ravenstein13/13 deeln.
-
ZA 02/11Herperduin en sporen van de MaasNoord-Brabant, NS Oss - NS Ravenstein20 km13/13 deeln.VOL
-
Omschrijving
Het natuurgebied Herperduin is ongeveer 400 ha groot. Vroeger was het een heide- en stuifzand- en landbouwgebied, maar vanaf het einde van de 19e eeuw is het beplant met grove den om het stuifzand vast te leggen en mijnhout te leveren. In het gebied ligt nog steeds een flinke stuifzandvlakte, en ook zijn er het Klompven, uitgegraven ten behoeve van zandwinning voor de A-50 en het Groot Ganzenven, een natuurlijk ven. We wandelen ook langs een voormalige 22 m hoge brandtoren uit 1955 die tegenwoordig voor vogelwaarnemingen wordt gebruikt. Het Herperduin zal deel gaan uitmaken van een ecologische verbindingszone in de richting van het Natuurpark Maashorst.
Verderop komen we in het vroegere stroomgebied van de Maas met sporen als het Lindenwiel, ontstaan door kolkend Maaswater, oude meanders en de Erfdijk, bedoeld om de Maas tegen te houden als die in de winter overstroomde. Later verloor deze dijk zijn belangrijke waterstaatkundige functie en werd hij beplant met eiken. Die geven een bijzondere sfeer aan het oude dijkje dat nog in een prachtige staat bewaard is.
Iets meer richting de Maas liggen het Hamelspoel en de Putwielen. Beide zijn te herkennen als oude rivierbochten (meanders) en maken nu deel uit van de Hertogswetering, een waterloop die in de 14e eeuw gegraven werd als overloop bij hoog water van de Maas. Via die Hertogswetering en het dorpje Huisseling komen we bij het station van Ravenstein aan. -
VERTREKTIJD
10:45 uur
-
Afspreekpunt
Alleen beschikbaar als je ingelogd bent, Aanmelden is gratis
-
Nadere info over afspreekpunt
Alleen beschikbaar als je ingelogd bent, Aanmelden is gratis
-
Horeca
Bij het begin van de wandeling:
Ja
Tijdens de wandeling:
Ja
Aan het eind van de wandeling:
Ja
-
Hoe kom ik er?
Met de trein of auto. Er is betaald parkeren bij P+R van het station in Oss, dagtarief 4,50. Je kunt ook (gratis) parkeren bij het station van Ravenstein en om 10.07 uur de trein naar Oss nemen.
-
Tempo
Ontspannen tempo (tussen 4,5 en 5 km/u)
-
Bijzonderheden
Alleen beschikbaar als je ingelogd bent.
-
Bron
Eigen werk
-
Organisatie
Alleen beschikbaar als je ingelogd bent.
-
Hond(en)
Er kunnen geen honden mee.
-
Deelnemers (maximaal 13)
Alleen beschikbaar als je ingelogd bent.
-
Reserve deelnemers
Alleen beschikbaar als je ingelogd bent.
De inschrijving voor deelname aan deze wandeltocht is gesloten.
Reacties:
Alleen beschikbaar als je ingelogd bent.